středa 31. března 2021

Rožnov pod Radhoštěm město a park

 Rožnov je pěkné město a stojí za to ho navštívit. Už jste se se mnou mohli podívat na Jurkovičovu rozhlednu, a představila jsem vám kostely, ale to zdaleka není všechno. Mnozí ví, že je zde i rozsáhlý skanzen. Tam se také podíváme, ale dneska se trochu projdeme náměstím a parkem v různých ročních obdobích. 

Zítra se podíváme, jak  může náměstí ožít jarem.

17 komentářů:

 1. Maruško, v Rožnově jsem nikdy nebyla a dávám Ti za pravdu, je to moc hezké město. Barevný vláček by se líbil našim vnoučatům a určitě by se chtěla svézt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko, i můj syn , i když je to už starý mazák by se rád svezl. :-D

   Vymazat
 2. Majko, nádherné fotky z Rožnova v různých obdobích roku. 👍
  Já znám pouze skanzen a to opakovaně. Bude-li příležitost, měla bych se tako porozhlédnout po městě.
  Měj hezké dny. 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám Rožnov ráda a hlavně mě tam syn tahá na mnohé akce právě ve skanzenu. Ale vždy je na akcích mnoho lidí a tak už mne to trochu zmáhá. Ale nejraději mám Valašskou dědinu. Tam vás ještě zavedu.

   Vymazat
 3. To jsou krásné fotky. Nejvíce se mi líbí ty podzimní ♥♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já jsem byla tím podzimním zlatem tenkrát nadšená. navíc jsem tam jela sama a mohla jsem si to vychutnat. V našem parku není žádná vodní plocha, ani potůček, a proto se mi to V Rožnově líbí.

   Vymazat
 4. Maruško to je krásný výběr fotografií ze všech ročních období. Moc se mi líbí a děkuji za úžasnou podívanou. Přeji Ti příjemné jarní dny a hlavně zdravíčko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je asi jediné město, kde mám takovéto srovnání ročních období. No mám sem blízko, tak asi proto. Ale na vsetín také nemám daleko, ale přesto je mi Rožnov bližší.

   Vymazat
 5. Nádherné fotografie.Jaro je krásné,ale má velkou konkurenci v podzimu.
  Hezké dny Maruško

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, máš pravdu. Podzim vede. Ale asi to bude i tím, že ráno do těch barev ještě zasáhlo sluníčko a to udělá také divy.

   Vymazat
 6. Rožnov je krásný v každém ročním období,moc hezky prezentované...pěkné dny...

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji, za fotky. Město působí moc příjemným dojmem.
  Maruško, přeji pohodový den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, i tobě prima den. Rožnov mám raději než Vsettín, kam nemám také daleko.

   Vymazat
 8. Krásné město, vypadá to tam jako v lázních, třeba ten altán u vody. Moc pěkný je rohový dům hotelu v modrém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to velmi upravené město, tak nějak zo roky zkrásnělo. A s těmi lázněmi nejsi až tak daleko od pravdy. Sioce město tedy není lázeňská s prameny, ale jsou tu pivní lázně. Já jsem tam ještě nebyla, ale blogerka Eva (v kokomentáři kousek nad tebou) si už tyto lázně vychutnala. A prý byla spokojená.

   Vymazat
 9. Maruško,dneska jsem se zrovna našim Rožnovským parkem procházela!Sice nebylo moc hezky,bylo chladněji,ale prošla jsem se krásně.Z parku jsem zamířila na náměstí,prošla jsem až ke křižovatce a domů.V pivních lázních jsem nebyla,vím jen,že jsou hodně navštěvované,jezdí sem mnoho turistů.Samozřejmně,ne teď,ale v době,kdy to ještě šlo.A doufám,že se vše vrátí do starých kolejí.Děkuji za krásnou reportáž,mám Rožnov moc ráda,ráda tady žiju.Marťa.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a váš komentář.