pátek 2. května 2025

Kapradina

 Tahle podívaná se mi vždy líbila. Možná i proto jsem si, do kdysi tmavého a vlhkého místa na zahradě, vysadila kapradiny. Dneska už tam tolik stínu není, ale rostliny se snaží. A já jsem si k tomuto focení s mobilem lehla na zem.  :) Až pozdě mě napadlo, že jsem mohla rostliny pozalévat a bylo by to focení zajímavější.  Tak možná příště. 

Hezký víkend. 

23 komentářů:

  1. Nádhera, Maruško! Zrovna včera jsem si fotila své kapradí, teď je prostě nádherné...
    Přeji krásný den. Helena

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já jsem je málem prohlédla. Jsem ráda, že mi to jejich rozvíjení neuniklo.

      Vymazat
  2. Krásné detaily.Mně se už málokdy povedou.Teď si ještě ani nemohu sednout na bobek.Kapradiny jsem vždy ráda fotila v lese.
    Maruško,hezký den

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jituško, já jsem je zatím nefotila a vždy se mi fotky druhých líbily. Tak jsem zo chtěla zkusit.

      Vymazat
  3. Taky mám na zahradě kapradí. Docela jsem letos měla obavy, zda neodešlo, ale mýlila jsem se - už bují, listy se rozmotávají. Až se divím, že se stále drží. Je to rostlina spíš do stínu lesa a u nás na zahrádce je na slunci.
    Měj se hezky!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Také jsem si myslela' že mi zanikly. Udělaly mi radost.

      Vymazat
  4. Kapradiny jsou fotogenické. Kdysi jsem je fotila v Benešově na Konopišti, tam je celá louka a to bylo ruliček. Ale musí tam být fotograf ve správný čas. Zdraví Večernice.

    OdpovědětVymazat
  5. Tvary kapradí jsou vždy zajímavé vud Maruško. Krásně jsi ty listy nafotila. Přeji Ti krásné májové dny.

    OdpovědětVymazat
  6. Zajímavé, jak se kroutí,než se rozvinou.

    OdpovědětVymazat
  7. To jsou teda detaily :-) A takových člověk může v přírodě najít spoustu, když je pozorný :-)

    OdpovědětVymazat
  8. Pěkné fotky pěkné rostliny - jsi šikovná a všímavá, Maruško. Jiřina z N.

    OdpovědětVymazat
  9. Maruško, hezké fotky. Máme kapradí před chalupou, ještě jsem ho po příjezdu neokoukla, tak to půjdu napravit. Třeba z toho bude i nějaká fotka :)
    Pěknou sobotu

    OdpovědětVymazat
  10. Našla sis Maruš tu správnou chvíli na focení kapradin,nádherné..🍃

    OdpovědětVymazat
  11. Kapradiny v zahradě nemáme, ty známe hlavně z turistiky v Beskydech, např. pod vrchem Kněhyně.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a váš komentář.