Při letošní dovolené jsem do sbírky získala jen jedny varhany, ale zase se mi o nich podařilo získat krásné informace.
Do kostela je sice volný vstup, ale návštěvníkovi je vstup hlouběji do kostelní lodi odepřen a tak i pohled na varhany není tak dokonalý. Je to škoda.
Ale podařilo se mi o varhanách zjistit dost informací. Jednak, že prošly rozsáhlou přestavbou, ale je možno si v kostele pustit i jejich zvuk na varhanním Jukeboxu se škálou skladeb. Já vám nyní nabídnu odkaz na stránky o těchto varhanách, kde jsou jednak videa s informacemi o rekonstrukci a zároveň ukázka zvuku. přehrát si můžete i dvě audionahrávky. Obrázek jsem si zapůjčila právě na stránkách o těchto varhanách. Jičín -
Vzkříšené varhany
Maruško, tvá sbírka se hezky rozrůstá...
OdpovědětVymazatPřeji příjemný den. Helena
To tedy ani, I když letos toho moc nebylo. :)
VymazatKrásné varhany.V Jičíně jsme poměrně často a občas do kostela nahlédnu.Ale vždy otevřený není.
OdpovědětVymazatMaruško,hezký den
Tak to jsme měli štěstí.🙂
VymazatMaruško, hezký přírůstek do sbírky.
OdpovědětVymazatDíky jen škoda, že nešly vyfotit z větším odstupem.
VymazatNo jo, varhany to je Tvoje. Máš další fotky do Tvé varhaní sbírky!
OdpovědětVymazatRáda jsem se podívala.
Hezké odpoledne !
Hanka
Jj. A je dobré, že jsem slyšela i jejich hlas.
VymazatGratuluji k novému varhannímu přírůstku :)
OdpovědětVymazatZdraví Marie
Děkuji 🙂
VymazatA já si přečtení nadpisu na okamžik myslela, že to je v Jičíně u nás 😊. Legrace, samozřejmě, ale určitě jsi to měla jako zpestření dne. Varhanní automat - skvělý nápad!
OdpovědětVymazatAť se daří. ☺
S automatem jsem se setkala poprvé.
VymazatSkvělé fotografie a škoda, že jsi nemohla varhany nafotit více z blízka. Pustit si ve varhanním Jukeboxu nějakou skladbu je novinka. Zřejmě je nedostatek varhaníků, ono je to také hodně složité. Pustil jsem si ukázku z Tvé nabídky a při hraní se musí umět používat všechny končetiny. Přeji hezký den.
OdpovědětVymazatTaké jsem byla tím Juboxem překvapená. Viděla jsem to poprvé. Při mši asi na ně hraje varhaník, ale díky tomu automatu má možnost poslechnout si je i návštěvníků mimo mši. Hra je dost složitá. Kdysi se me někdo ptal, jestli jsem na varhany někdy hrála, když hraju na klavír, ale to je něco naprosto jiného. A ani na ten klavír už nehraju. 🙂
VymazatKoukám, že sbírka už má úctyhodné číslo :-)
OdpovědětVymazatMaruško tak jsem si to prohlédla máš tady krásné fotečky jako vždy přeji krásný den ..
OdpovědětVymazatKrásné fotky. Musím kamarádku na Jubox vylákat, ale ona je na rozdíl ode mne akční a bude se divit, že jsem o něm slyšela až teď. Děkuji a přeji hezký večer ... Alena
OdpovědětVymazatNevím, jak je tam ten Jubox dlouho, ale setkala jsem se s tím poprvé.
VymazatMaruško krása, tam jsem ještě nebyla.
OdpovědětVymazatŠkoda, že se nedalo jít hlouběji do kostela a vyfotit varhany z větší dálky.
VymazatMaruško, to jsou mi novinky, v Jičíně to znám a tohle určitě ne. Jak vidím někde varhany, hned vzpomenu na tebe. Jiřina z N.
OdpovědětVymazatJiřinko, letos o dovolené jsme vlastně viděli jen jedny varhany. A poprvé jsem se dověděla o tom, že se dá varhani hudba posle chnout i tímto způsobem.
Vymazat