pondělí 3. května 2021

Varhany v kostelích Dolního Rakouska

 Náš jednodenní zájezd do Dolního Rakouska jsem již zmínila dříve, dnes se ještě vrátím ke své sbírce varhan, kterou se mi zde podařilo rozšířit. Do sbírky jsem získala 5 nových kousků, což považuji docela za úspěch v tak krátkém časovém rozmezí. Překvapilo mne, že kromě jednoho kostela byl přístup možný zdarma a bez zákazu fotografování.

36. varhany ve sbírce jsem vyfotografovala ve městě Krems

37. v pořadí jsou varhany v klášteře Melk. Klášterní kostel sv. Petra a Pavla je možné navštívit díky komentované prohlídce kláštera. Nahlédnout však lze i bočními dveřmi, ovšem přes skleněné tabule na kterých je zřetelně vyznačen zákaz fotografování. Tento úlovek je tedy získaný přes zákaz a velmi rychle a jen malá část. Přesto si díky malému dobrodružství tohoto úlovku cením a určitě ho řadím do sbírky.

Číslo 38 získaly varhany v gotickém kostele Nanebevzetí Panny Marie v Melku.

V malebném městě Eggenburgu jsem vyfotografovala 39. varhany a to v kostele sv. Štěpán.

A v tomto městě jsem zaokrouhlila svou sbírku 40. varhanami v opatském kostele. Do tohoto kostela zvaly zvony věřící, ale já jsem se nakonec osmělila a také vešla na maličký okamžik.

Toto bylo malé odbočení od posledních výletů a dovolených v Česku. 
Hezký den, krásný květen. 

13 komentářů:

 1. Krásné fotky varhan a také ty klenby :)

  OdpovědětVymazat
 2. Marie, díky za toto, prostuduji později. Dala sis práci s focením, povedlo se. Taky ráda jezdím do Rakouska, mají to tam čisté a upravené, je to radost. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 3. Majko, parádně jsi svou sbírku varhan rozšířila a hezky zaokrouhlila. 👍👍👍
  Naprosto chápu, že jsi i přes zákaz focení "vyblejskla" varhany přes sklo. Mám pro to pochopení, dělám do také.
  Měj hezké dny. 🍀

  OdpovědětVymazat
 4. Do kostela jsem většinou zašla jen kvůli varhanům a přilákal mě jejich ladný hlas. Dobře jsi lovila a získala pěkné fotografie. Měla jsi někde možnost varhany zaslechnout? Přeji další přírůstky do sbírky ☺

  OdpovědětVymazat
 5. To je nádhera Maruško 👏🥀🍀🙏🤗

  OdpovědětVymazat
 6. Maruško,to jsou moc pěkné články.Ráda tyto stránky navštěvuji,ale nepíši vždy komentáře-omlouvám se.
  Přeji krásný jarní den ☺

  OdpovědětVymazat
 7. Maruško,to je opravdová nádhera.Marťa.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné fotky. Děkuji za připomenutí Melku, tam se nám moc líbilo!
  Maruško, měj příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
 9. Nádherná přehlídka varhan.Jako dítě jsem je vždy obdivovala a pátrala zda neuvidím varhaníka.S babičkou jsme chodily se sestrama do kostela.Škoda,že jsou kostely zavřené a nemůžeme si je už prohlédnout.
  Měj se hezky Maruško

  OdpovědětVymazat
 10. Překrásná sbírka varhan,to stojí za prohlédnutí...Mám ráda i zvuk varhan,někdy jedeme i do Olomouce na varhanní koncerty...letos zatím nic!!

  OdpovědětVymazat
 11. Na jednodenní zájezd to byla velká porce atraktivních míst. Melk je skvost, ale když jsme se tam před pár lety stavovali při cestě z italských hor, jedna věž se opravovala a na prohlídku interiéru už bylo pozdě. Ten by asi vyžadoval samostatný zájezd.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a váš komentář.